ZİHİN SAPTIRMALARI VE MANİPÜLASYON

Türkiye’de bir çok kavram birbiriyle karıştırılır. Konumuz “Zihin Saptırmaları” olduğu için bu alanda kullanılan ikili kavramlara değinerek başlayayım. Çok yaygın olarak kullanılan bu alanda iki kavram var. Komplo Teorisi ve Manipülasyon (Saptırma). Sürekli her millet ve devlet onu var eden gizli ve açık güçlerin sıklıkla başvurduğu ve istihbaratın olmazsa olmazıdır.

Bu iki kavram teyakkuzda bulunan insanlar milletler ve devletler işlerini kurtarmak adına hileye başvurursa en çok bu iki kavramı silah olarak kullanır. “İnsanları değiştirmeye yarayan araçlar, her gün biraz daha çoğalarak elimizin altında toplanıyor. Bunlardan akıllıca da budalaca da yararlanabiliriz. Aslında bu girizgahtan sonra acaba gerek saptırmaca manipülasyon ve komplo teorilerinde sizce global manada bir zihin kontrolü olabilir mi?

Mesela radyo altı frekanslarla veya uydulardan gönderilen sinyallerle zihinsel düşünme yetimiz teknolojik aletlerle istenilen arzu edilen iyi ve kötü maksatlar için kullanılabilir mi? Şu kadarını söylemek gerekir ki modern çağımızdaki ülkeler ve milletler savaşmanın maliyetinin yüksek bir o kadar da yıpratıcı  olduğunu bildiklerine göre elbette yatırımlarını bu alana yapıyorlar.

Gelişen teknolojide artık koku transferini yapay zekalarla yapma çalışmaları var insanların zihinlerini bükmeye çalışan teknolojik avatarlar da günümüzde gelişmiş devletler tarafından deneniyor. Hayvanların eşyaların denek olarak kullanıldıkları konusunda şüphemiz olmadığı gibi kesinlikle bu çalışmalar için insan kullanılıyor. Dünyanın gizli laboratuvarlarında elektronik aksamlı her türlü savaş araçları sinyallerle berhava ediliyor.

İnsan denilen bilinmezin zihin haritaları çıkarılıyor bir yerlerde gizliden ve derinden hesaplanıyor. Her şey ve insanlar paradan aşka ve savaşa her alanda bir enerji yumağı milyonlarca sinir hücresi insan bedeninde pek çok işlev görüyor.

TESLA’YA GÖRE ZİHİN KONTROLLERİ

Tesla pek çok patent aldığı ürününde insanı ve kainatı gözlemleyerek pek çok şeyi keşfetti. Tesla insanın ruhi ve maddi sırlarını çözmüştü kendisi ile röportaj yapan gazeteciye insanın enerji ve hatta elektrik olduğu mealinde ifadeleri vardı.

Demek ki insan böyle bir kara kutu hatta gizeme sahipse zihnin sırları ve bedenin sırları çözülürse zihinlerde kontrol edilebilir. Zihinleri bilinmeyen bir şekilde karışan akıl sağlığını yitirmiş insanların zihinleri ve akılları bilmediğimiz bir sebepten ötürü karışabiliyor kesinlikle şu çıkarımda bulunulabilir; zihin kontrolü mümkündür ne dersiniz? Zihnimiz acaba biz bilmesek de  kontrol ediliyor mu bir fenomen bir efsane deyin ama bu dediğime bir şans verin ve olaylara farklı bakın.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.