Daha öncesinde hayatımızda bu kadar yer işgal etmeyen oluşum, nasıl rehber olabilir demeyin! Değişen dünyada en iyi rehber olma yolunda ilerlediğini iddia edebiliriz… peki nasıl olabilir bu dersek;

Öncelikle teyit etme alternatifini kullanarak merak ettiğiniz her şeyi araştırabilir ve ulaşabilirsiniz hatta bunun daha da fazlası, anlık olay yeri görüntülerine bile ulaşabilirsiniz. Eğer gitmeyi çok istediğiniz bir ülke varsa görsel olarak araştırmaya girebilir, üstüne bir de oradan hobilerinize yakın insanlarla bile tanışabilirsiniz. Elbette ki bunu yalnızca yurtdışına çıkmak isteyen insanlar olarak daraltamayız. Bulunduğunuz şehirdeki aktiviteleri takip etme konusunda da en gelişmiş rehber diyebiliriz. Bu sayede sosyalleşebilen insanlar gittikçe artmaktadır. Özellikle insan ilişkilerinde olumlu etki sağlayan sosyal medya, aktif insanlar için büyük gelir kaynağı da olmakta. -çünkü artık günümüzde, e-ticaret geliştirmenin en basit yoludur.

Peki hem ticaretin hem de arkadaşlık ilişkilerinin bu kadar başrolünde yer alan sosyal medya, dikkatli kullanamayan insanlar için yanlış rehber oluyor diyebilir miyiz? diyebiliriz. Ama bunun için de şöyle bir avantajından bahsedebiliriz, sosyal medyadan girişimde bulunduğunuz her diyalog size aslında birer delil olarak kalmaktadır ve bu bir mağdur için en kolay kendini aklama yolu olabilir fakat uyarmak gerekir ki sosyal medyanın bu kadar rehber olduğu dönemlerde onu kötüye kullanmak daha basit ve tercih edilen olay olmuş durumdadır. Her şeyi dozunda ve temkinli yönettiğiniz zaman sizin için fayda sağlaması kaçınılmazdır.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.