SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET

Sağlık çalışanlarına şiddet son zamanların en büyük halk sağlığı ve iş güvenliği problemi haline geldi. Uzun zamandır var olan bu şuursuz davranış Corona Virüs’ün yayılması, insanların psikolojisinin bozulması, ölümlerin artması ve toplum yapısının bozulması ile baş edilemez boyuta ulaştı. Normaline bakacak olursak şiddete maruz kalan sağlık personeli çalıştığı servise-bölüme, cinsiyetine göre farklılık gösterebilir fakat artık sağlık işçisine karşı gelinen şiddet boyutunda bunun pek de bir önemi kalmıyor.

HEM O KAPININ ARDINDAKİ CAHİL TOPLUMDAN KORUNMAYA ÇALIŞIYORLAR HEM DE TOPLUMU CORONA VİRÜSTEN!

Şiddet ile başa çıkmanın yollarını aradığımız bu zamanda ülke gündemine Ankara’dan utanç veren o görüntüler düştü. Keçiören Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde yakınını kaybeden şehir magandaları, sağlık çalışanlarına saldırdı. Sağlık çalışanlarının kendilerini hastanenin bir bölümüne kapattıkları video utanç kaynağı oldu!

Bu tavır toplum sağlımızı sorgulattı. Şiddetin her türlüsünü aşabilmiş toplum olabilme umudu ile harekete geçip, ülke adına çalışan her mesleğin hak ettiği değeri vermeli, sağlık çalışanlarına olan minnetimizi onlara hissettirebilmeliyiz.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.