Zonguldak Valisi Sayın Erdoğan Bektaş, dün gece yaptığı basın toplantısında “sağlıkçılarımız kendilerini koruyamadılar” dedi ardından infial oldu. Tüm sağlık kuruluşları ve sağlıkçılar Valinin üstüne gitti ve özür dilemesini istedi.

Vali neyi yanlış demiş te özür dilemesini istediler anlayamadım. Gerçekten Vali doğruları söyledi, bir düşünün ilde toplam 567 vaka var ve bunların 137 tanesi sağlıkçılar oluşturuyor. bu rakamlar bile Zonguldak’taki sağlıkçıların ne kadar cahilane çalıştığını ortaya koyuyor. Ne zamandan beri cahile cahil demek hata oldu. Tüm halka örnek olması gereken bir grup olan sağlıkçılar haklın arasında göstermelik tedbirleri alsınlar ama kendi aralarında sanki nur suyuyla yıkanmış gibi hastalık yaymadıklarını düşünerek korunma tedbirlerini almasınlar.

Türkiye’de bir çok sağlıkçı neden annelerini, babalarını ve hatta çocuklarını koruma altına almış ve onları sadece telefon ile görüyorlar. Onlar cahil olmadıklarını gösterip önce korunma tedbirlerini kendileri alıyorlar ve kendi çalışma arkadaşlarına, annesine,, babasına, çocuğuna ve eşine hastalığı bulaştırmamak için ellerinden geleni yapıyor ve onlarla görüşmüyor bile.

Zonguldak’taki sağlıkçıların ne özelliği var hem kendilerine hem de hastalara hastalığı bulaştırsınlar sonra doğruyu söyleyen biri olunca ayaklansınlar.

Sayın Valim gerçekleri söylediniz ve arkanızdayız. kendi tedbirini bile alamayan sağlıkçıdan zaten yarar gelmez.

Siz elinizden geleni yaptınız, ilinizdeki sağlıkçıların kendilerini koruması için tüm tedbirleri aldınız ama onlar bunun farkında bile olmadı ve birbirlerine hastalık bulaştırmayı başardılar. 567 hastadan 137 tanesinin hasta olması bunun delilidir.

Bu nedenle özür dilemeyin, ve doğru bildiğiniz yolda düzgün bir şekilde yürüyün.

Bizleri doğruların yanındayız……

Sayın Valimizin sözleri harfi harfine söyledir;

“Sağlıkçılarımız kendilerini koruyamadılar. Baştan bu tarafa her tedbir alınmasına rağmen sağlıkçılarımız hastalarla diyaloglarla kendilerini korudular. Ancak birbirleriyle diyaloglarını korumadılar. Bugün en yüksek perdeden bütün yetkili arkadaşlarımızı uyardık. Bu bizim faturamızı ağırlaştıran bir olaydır. Normalde sağlık çalışanlarımızın bize getirdiği yük olmasaydı belki de bu gün geri dönüşü konuşuyor olacaktık. Bu da gerçekten zor oldu. Sağlıkçılarımızı biz misafirhanede misafir ettik. Devletimiz oturdu düşündü onlardan ücret almadı. Yemeklerinden de ücret almadı. Servisleri de sağlamaya çalıştık. Ama orada kendi aralarındaki ilişkilerinde yeteri kadar dikkatli olmadıkları için hem kendilerini hem de bizi sıkıntıya soktular. Bundan sonra bunun da durulacağını, azalacağını artık herkesin bu işi öğrenmiş olmasını varsayıyoruz. Aslında sağlıkçılarımız bizim burada kahramanımız. Ön cephede savaşanlarımız. Kendi hayatlarını ortaya koyan insanlar”

Bizlerde Fikelam ekibi olarak altına imzamızı atıyoruz…

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

2 Responses

 1. İbrahim İkizceli

  Sayın editör;
  Yazı biraz yanlı olmuş. Zaten sağlıkçılara düşmen bir kitle varken sizde yazınızda sağlıkçıları şuçlar şekilde yazmışsınız.
  Acaba Zonguldak’taki sağlıkçılara tüm korunma ekipmanları verilmiş mi? hiç bunları sorguladınız mı?

  Cevapla
 2. M.ŞENER

  Kardeşim bilip-bilmeden konuşma! Siz o bölgede sağlıkçılar on hangi şartlarda çalıştıklarını gördünüz mü? Ta başından beri sağlık çalışanlarının tümünün ,★Kişisel Koruyucu Ekipmanına (N95 maske, gözlük ve tulum) sahip olup olmadığını biliyor musunuz? Yoksa sağlık çalışanları bu vakalarla hazırlıksız bir şekilde mi karşı karşıya kalmışlardır?
  Velevki sağlık çalışanları hatalı davranmış olsalarda bunun basın önünde deklare edilmesi doğru mudur? Kaldı ki Vali bu çalışanların ita amiridir, böyle bir durumda kişilerin nasıl ikaz edileceği ve gerekirse disiplin cezası verileceği bellidir! Ayrıca hatalı davrananlara eğitim verilmesinin sağlanmasında vali beyin sorumluluğundadır..!

  Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.