İsrail Batı’daki İsrail yanlısı çevrelerde bir kıyamet günü senaryosu oluşturuldu. Evangelist akım her zaman savaş senaryosundan vazgeçmez ve sürekli böyle bir kıvılcım meydana getirir.
Müslüman ülkelerin İsraili vurmasına gayret edilir. Gerilim politikaları yükseltilir İsraili vurmak bir savaş çıkarmak mehdi veya mesihin gelişini veya her ikisini de, ortaya çıkarır mantığı ve son savaş armegedon başlar ve Hz. İsa nın kralığı dünyaya hakim olur. İranında benzer bir fenomeni vardır İsraili vur mehdi gelsin.
Benzer bir kurgu ile Kral Davud soyundan Yahudi Mesih’in ile Evanjelistlerin İsa Mesih’in ivedilikle gelmesini sağlamak için de bir Armagedon Savaşı öngörülmektedir. Benzer şekilde Sünni İslam kesiminden bir kısım tarikat ve cemaat de aynı yönde kitaplar, makaleler ve TV/radyo programlan yapıyor öte yandan dini referanslar kıyametin alametlerinin çıktığını düşünüyorlar. “Acaba Mesih/Mehdi meselesi aynı merkezden kotarılan, en hafif ifadesiyle bir dünya savaşı için istismar edilen fenomen midir?”

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.