Son yapılan açıklamalarda covid-19‘unda kafası karışmış olmalı… Yasakları hem inkar edip hem de aksi şekilde vaka göstermekte.

Türkiye de getirilen kısıtlamalar, çok yoruldum diyen korona virüsün istirahat saatleri şeklinde oldu. Zalimce yapılan bu kısıtlamalara karşı korona virüsün, kendisi için bu haberlerin ne anlama geldiğini anlamaya çalışırken hayal kırıklığına uğramış olduğunu görüyoruz. Vaka sayılarının gerçeği yansıtmaması korona virüsü zırvalığa itse de kısıtlamalar oluştukça doğru yol da ilerlediğini düşünüyor…

“Virüs, kapanan restoran ve kafeleri protesto edeceğini söyleyerek tehditler savurdu.” mitzey_moha

Yetkililerin her hafta, inkarcı virüsün oluşturduğu vaka sayısında artış gözlemlemesinden sonra -ki bu artışı yalnızca yetkililer görebilmekte- virüsün dengesini bozup tüm kurallarını yıkmak istiyorlar gibi görünüyorlar ama covid, diğer arkadaşlarının kapanan restoran ve kafeleri protesto edeceğini söyleyerek tehditler savurdu. Bizimle dalga geçtiğini düşünen yetkilileriniz, özgürlüğümüze yönelik saldırmayı son verdiğinizi göstermek için bu gibi kısıtlamalar yaptığını düşünüyoruz. Alışveriş Merkezlerinde maskesiz gezmenin yasak olduğunu söyleyip önce bizi korkutuyor sonra yemek katında maske çıkararak yemek yemenin serbest olması ile aslında bizimle dış ilişkilerinizde olduğu gibi gizli anlaşma yürütmeye çalışıyorsunuz. Aslında evet bazı özgürlüklerimiz elimizden alınıyor ama tam olarak hepsi değil bu olayların karşısında bilim bile bir o kadar saçma, bir o kadar çaresiz kalıyor ve işin özünde yetkilileriniz korona virüse neyin neden olduğunu ve tam olarak ne iddia edebileceklerine bile karar veremiyorlar cümleleri ile açıklamalar yapan virüs son cümlesinde yetkililerin doğru kararlar verdikleri zaman şaşırarak ülkeyi çoktan terk etmiştik dedi. Basın ise virüsün bu çığlıklarını inkarcı virüs başlığı ile ele alarak ve de hükümetin asla virüse kulak vermeyeceğini savunarak verilmesi gereken mesajı yine her zamanki gibi siliyordu.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.