EKONOMİ NASIL DEĞİŞİYOR?

Pek çok Amerikalı Müslüman aile çocuklarının geleceğini ABD dışında aramaya başladı. Körfezdeki Arap ülkelerine ait petro-dolarlar artık Amerika’ya akmıyor, kendilerine başka güvenli limanlar arıyor Türkiye de bu ülkelerden biri Libya, katar, Suriye, Türkmenistan yani turan çoğrafyası neden Türkiye’yi tercih ediyor ya Afgan işçiler son on yıl da parçalama ve üç boyutlu yatay delme teknolojilerini geliştirerek kayaların arasında sıkışıp kalmış tabi gazı yer üstüne çıkarmayı başaran ABD, beklenmedik bir şekilde dünyadaki yeni enerji KAYA GAZI devrimine önderlik ediyor. (Türkiye’de kaya gazı rezervi bakımından zengin bir ülke) ABD’de söz
konusu tabi gaz, Avrupa’dan beş kat, Japonya’dan sekiz kat daha ucuza satılıyor. Kimi hesaplara göre ABD’de en az 200 yıllık ihtiyacı karşılamaya yetecek kaya gazı bulunduğu ortaya çıktı. Yapılan hesaplara göre önümüzdeki on yılda ABD tabi gaz da Rusya’yı, petrolde Suudi Arabistan’ı geçerek dünyanın en büyük enerji üreticisi koltuğuna oturacak.

Yahudi nüfus oranı ABD’de % 1.5 oranında, yani 330 milyonluk Amerikan nüfusunun yaklaşık 5 milyonu. Ancak yasama ve yürütme organlarında, finansta, medyada, üniversitede, bilim ve teknoloji, sanat ve müzik dünyasında en etkili grup. Hatta öylesine etkinler ki artan sayıda Amerikalı kendi menfaatlerinin özellikle İsrail bağlantılı Yahudi menfaatlerine feda edildiğini düşünmeye başladılar. ABD’nin aklı başında Yahudi liderleri bu ülkenin hürriyet ve demokrasi değerleri ile çatışacak şekilde İsrail’in gelecek vizyonunu empoze etmeye çalıştıkça zayıfladıklarının farkındalar.
Yani Amerikan kamuoyundaki gözü kapalı İsrail’e destek çabasının geri teptiğini görüyorlar. Gerçi İsrail devletine destek hem Demokratlarda hem Cumhuriyetçilerde hala çok güçlü ama aralarındaki aşırılar temizlenmez ve İsrail hükümeti adil bir çizgiye çekilmezse, bu desteğin ilanihaye sürmeyeceği de aşikâr Amerika bu Pandemi süreci ve Akdeniz meselesinden sonra ve seçimlerinden sonra büyük kırılmalar yaşayarak varlık savaşı ve çöküş trendine geçişi gerçekleştirmesi bir kehanet değildir. Artık dünya finansal kaynakları el değiştiriyor yeni finans merkezleri oluşturularak doğal süreç gibi kaldıraç etkisi ile Türkiye bayrağındaki yıldızı parlatarak bir merkez olmaya yelken açtı.

İlk rotası Karadeniz sonra ege ve Akdeniz yeniden bir diriliş girişimine hazırlık bir başkaldırı olmadığını bilememek bir aptallık ve saflık olur bu yüzden ABD, İngiltere onların köpekleri Yunanistan havlamaya başladı ABD’yi neden anlatıp kıyasladık zira bu ülke Osmanlının yerine oturduğundan Türkiye’ye neden gönderme yapıyoruz doğal veliaht ve şehzade olduğundan gerisi siz okuyuculara kalmış kurguyu siz yapın.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.