Bu kadar anlattıktan sonra artık bugüne değinmenin vakti geldi. Bundan önceki iki yazımızda özetle dedik ki; Batının Müsbet ilimler coğrafi keşiflerle başladı diye büyük bir yalanı var bunun sebebi ise kültür sömürüsü maddi sömürü mekanik üretimlerine pahalı müşteriler ahlak yozlaşması. Bunu anlayabildiysek ne mutlu, bu günden sonra “avrupa’da eğitim görmüş” yüceltmesini yapmazsınız her halde.. Konjonktür  olarak artık geride bırakmamız gereken bir anlayış bu.

Şimdi nasihat vermeyi bırakıp bu günün Türkiye’sini değerlendiriyorum; Çok şükür ki, Cumhuriyetin ilanından sonra neredeyse ilk defa güdümsüz masonsuz cemaatsiz amerikasız bir sistemle yönetiliyoruz. Dahası milyonlarca insanların itiraz etmesine rağmen Yüce Türk Milleti’nin bin yıllardır adeti olan bir yönetim sistemine geçmek için ilk adımları atmış olduk. Her şeye rağmen, demokrasinin kendi kendini korumaya kurulu yapısını parçalayarak muhteşem bir irade ile milleti ile birlikte doğru dürüst bir sürece girildi. Aslında uzun uzun yazardım ama taraf olduğum düşünülsün istemiyorum, isimler önemli değil sistem önemli biz millet olarak disiplini düzeni kanunu ve nizamı seven bir topluluk olarak inanın bana bu süreçten çok karlı ve arınmış olarak çıkacağız. Benim bu anladığımı anlayan Avrupalı oligarklar tarihte olduğu gibi daha önceki iki yazımda anlattığım gibi sadece bu uyanışı engellemek için bütün coğrafyamızı karıştırdılar. Beka sorunu gerçektir arkadaşlar buna ister inanın ister inanmayın. Bu yazılar bir propagandayı amaçlamıyor açıklamada da dedik ya bakış açınızı tarihi ispatlarla yeniden kurgulamayı amaçlıyorum.

Bitiriyorum; Londra’da bir kütüphanede rastladığım bir kitapta “The Sleeping Glant of Anatolia” yazan çok ilginç bir cümle; “Türkiye Anadolu’nun uyuyan devidir. Onu uyutmak bize çok pahalıya mal oldu, fakat buna değdi.. Onu uyutmayı başaran bizler, bir daha uyanmaması için hiçbir tedbiri elden bırakmamalıyız. Uyanışına vesile olacak en küçük kıpırdanmayı zamanında bastırmalıyız. Onu uyandıracak tek güç İslam ve Osmanlı düzenidir. Öyleyse en büyük hedefimiz islamdır.”

Anlayana…

 İsterseniz devamını yazarım mesela bir çok Osmanlı aliminin modern sistemlere nasıl öncü olduklarını kendini mucit zanneden barbar Avrupalılara ispatlı bir şekilde anlatmam mümkün.

Belki yazarım ileride..

Görüşelim Aksatmayalım…

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.