Hadi alt kümeleri bulalım;

Geçtiğimiz 8 Ocakta Ukrayna Havayolları’na ait bir yolcu uçağı içerisinde tam 176 kişi ile İran hava savunma sistemi ile vuruldu ve düşürüldü. İran bu konuda tamda ABD tarzı bir açıklama yaptı “düşman sandık..” Uluslararası arenada İran savunmasını; “zaten ölenlerin 86 tanesi bizim vatandaşımızdı” şeklinde yaptı.

Bu açıklamayı değerlendirelim;

Bu işi sokak jargonu ile değerlendirmek lazım. Malum dünyadaki konjonktür böyle bugünlerde.. Mesela bir adam sevgilisini öldürecek kadın bunu aldatmış, hasbelkader kadında bir erkeğin arabasında, çılgın aşık geliyor o erkeğin arabasında kadını öldürüyor. Arabanın sahibine hayırdır demezler mi? Diyelim ki Arabanın sahibi arkadaş ağır abi kendi çapında, ortamın en ağır abisiyle dalaşıyor(RUSYA), maskara olmaz mı? Olur! Hadi ilişkileri havuz problemi şekline sokalım sonuca bakalım.

Havuz Problemi

(Aynı olaydan devam edelim.Teşbihte hata olmaz, kişiler ve olaylar uydurmadır..)

Aynı aşık katil arkadaş(İRAN) meğerse ortamımızın ağır abisi ile kankaymış. Mahallede çökecek kim varsa raconu kesmek için beraber takılıyorlarmış, hasılı bu çılgın aşık müslüman mahallesinin salyangoz tüccarıymış sevilmezmiş, kimse ona su vermezmiş ama bu ağır abi salyangoz severlerden haz alır kendide nisbeten kökende bir salyangoz satıcısıymış. Mahallenin sakat çocuklarını koruyoruz diye çöküyorlarmış, yardım edenlere parmak gösteriyorlarmış.

Arabanın sahibine gelirsek(UKRAYNA) o da ağır abinin baş düşmanına(ABD) yanaşacağım diye bütün gücüyle ortamın ağır abisine saldırıp sıklıkla dayak yiyormuş. Hatta bu ağır arkadaş bu arabanın sahibinin bahçesini yakıp evcil hayvanlarını öldürmüş. Bu rağmen arkadaş boş sayılmazmış ufak tefek bi atarı varmış. Ağır abi onu zapt edip sürekli sopa göstermenin peşindeymiş. Bu ağır abinin daha ağır baş düşmanı ise zaten bütün mahalleye salça olup nerde para var ona yürüyormuş fakat bu kahraman ikilinin çöktüğü kimselere çökme peşinde kanun kaçaklarına bile sürekli silah verip ortalığı karıştırıyormuş. Tabi vatandaş mahallenin en zengini olduğundan herkes bir yalakalık peşindeymiş birde evlerinin içlerine girmesine bütün mahalleli izin veriyormuş. Anlatıcının evinin Reis’i çok muhatap olmuyormuş gerektiğinde postanın kralını koyuyor alayını susturuyormuş. Ama bu iki grup birden sürekli alttan alttan işlerini baltalıyormuş ama aile sıkı olduğundan çok da sıkıntı olmuyormuş. Fakat bu hikayeyi karıştıran şey su; hepsinin tarzı aynıymış, pasta büyükse ağzı büyük olan payı fazla alıyormuş. Hakkını isteyene sopayı birlikte gösteriyorlarmış, yandaşlarınıda para ile susturuyorlarmış. Anlatıcının babası söylüyormuş ama Anası Kemaliye Hnm. hep itiraz ediyormuş. Sende al, sende al diye babasının başının etini yiyormuş.

Şimdi bu cinayetten kim zarar görür? Alt kümeler neler? Siz çözün. Benden bu kadar.

Görüşelim aksatmayalım.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.